George Lucas to balí!

Chtěl bych se s vámi podělit o čirou radost, která se rozlila mým ochablým tělem po přečtení tohoto článku na Den of Geek. Muž bez brady, prznitel klasických filmů a vynálezce protiatomových ledniček George Lucas končí s velkými blockbustery a přesouvá svou pozornost k menším a osobnějším filmům.

Nechápejte mě  špatně, George Lucas je velikán, jehož talentu bohužel sekunduje naprostý nedostatek soudnosti. A všichni víte, o čem mluvím. Druhá Star Wars trilogie je tak tak koukatelná a neustálé zásahy do původních hvězdných válek jsou naprosto mimo vkus i realitu. A teď se ještě přizná, že ta zatrolená lednička v posledním Indiana Jonesovi byla jeho nápad?!

Sbohem Georgi a dík za všechny ryby! Přeju hodně štěstí v komorních dramatech. Možná, že když budeš mít o chlup menší rozpočet, probudí se v tobě opět filmař a onen megaloman, kterého nemáme rádi, zhyne na úbytě. (A kdo se vsadí, že hned v prvním filmu bude mít Jar Jar Binks cameo?)

Musím ovšem přiznat, že na válečný film Red Tails, ke kterému George Lucas psal scénář, se docela těším. Téma je nosné – Tuskegee Airmen je označení černých pilotů operujících za druhé světové války v útvarech 332nd Fighter Group a 477th Fighter Group (o překlad se raději pokoušet nebudu). Zatímco od dob Willa Smithe je černoch za kniplem stíhačky běžná věc, 70 let zpátky tomu bylo o dost jinak a svěřit černochovi do rukou stíhačku bylo téměř nemyslitelné. Téměř.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.