Letní kino Karlovy Vary

Po dekádě chátrání a devastace se díky občanskému sdružení Na záchranu letního kina konečně podařilo dát tuhle varskou ostudu pořádně do kupy. (Jsem zvědav, kdy dojde na nároďák). Původní fantasmagorie vedení města o vytrhání lavic a „přírodní“ odpočinkové zoně obehnané betonem naštěstí zůstaly u ledu a  letňáku zůstaly lavice i tribuna.

Návštěvníci loňského filmáče si určitě vzpomenou na koncert Bobka, Schmitzera a dalších umělci, v rámci kterého bylo jakžtakž upraveno pár metrů prostoru s lavicemi pokrytými igelitem. To aby se tůristi nezasvinili. Na tohle provizorium zapomeňte, vše je nové a naleštěné jak pleš Horsta Fuchse. Viz. oficiální stránky na facebooku.

Tamtéž  také naleznete následující info: „Poprvé se bude promítat v sobotu 25. června, kdy jako poctu iniciátorovi petice za obnovu kina Ladislavu Gerendášovi vybrali pohádku pro děti i dospělé Tři veteráni, kde známý Karlovarák hraje. První představení začíná od 21,30 hod. a vstup je volný.“

Takže pokud máte jen trochu času, tak hybaj pro pláštěnky (protože pršet bude jako na potvoru určitě, vsadím levou botu), lahváče a studený vuřt, první promítání si nesmíte nechat ujít.

Pokud se dobrá věc podaří a provoz letňáku se opravdu rozumně obnoví, navrhuju vymlátit ze zdi u brány tu budovatelskou ženštinu a místo ní tam umě vysochat siluetu pana Gerendáše. Bude to sice trochu děsivé, zvláště v noci a bez baterky, ale pan herec by si to zasloužil. Všechna čest, neboli Kudos!

No a na závěr trojlístek mých letňákových fotografií a jako bonus jeden Bartoška v ranném období:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.