Otcův 1. den

„Víš co? Já nesnášim filmy, no a v Karlových Varech, tam jim ani nerozumim!“

Neznámý brněnský autor

Festivalová socha

*text může obsahovat a obsahuje rozuzlení některých děl*

Tak jsem konečně s malým zpožděním dorazil na festival oslavy nemainstreamové filmové gaussovské křivky. Na festival oslavy času, neboť  kde jinde se vám může stát, že si vyhradíte chviličku na sledování 5 hodinového eposu o focení dámského spodního prádla. A především na festival, který není v Praze.

Od včerejšího příjezdu jsem stihl tři ryze festivalové filmy a jen z jednoho, Drugoje nebo, jsem měl neodbytné nutkání utéct. Jediné, co tento film pozvedlo na pomyslnou 1 hvězdu z 5, byly 4 nahé Číňanky. Film vypráví o muži, který se svým synem hledá svou ženu. Celé je to postavené na nekonečných němých záběrech čehokoliv. Nejspíš bych například oželel 8 minutový záběr na pracující stroj určený ke kácení stromů a nahradil ho například delším full frontalem. Osud hlavních „hrdinů“ mi byl celou dobu vcelku ukradený, což dokazuje i to, že jsem v 86 minutách filmu spal déle, než minulý rok u Inland empire.

Další filmový zážitek mi zprostředkoval snímek Mr. Nobody. Film pohrávající si s myšlenkou, jaké by to mohlo být, kdyby člověk byl schopný vnímat vícedimenzionální prostor. Krásné obrazy a pěkný nápad mi kazilo zpracování. Zvláště pak části s polopatickým vysvětlováním motivací různých aktérů, či rovnou celé myšlenky, ač zabalené do další dimenze reality. Dle mého to chtělo prostříhat, očesat a lehce přepsat, aby byla hlavní myšlenka pomalu odhalována a nemusela být řečena na plnou hubu.

Zůstane to mezi námi je název posledního filmu dne. Film o vztazích, nevěře, rakovině a jednom cunnilingu. Film, jehož ústředními aktéry je jedna taková velká rodina, která si ne tak úplně všechno říká. Film mi přišel lehce zábavný, i když mírou nevěr na stopáž mi připomínal české televizní soap opery. Film neurazí, ale znova bych ho chtěl vidět, jen kdyby ho přestříhali a erotiku vyměnili za porno.

CSFD hodnocení Otce Fury

Mr. Nobody: ***

Zůstane to mezi námi: ***

Jiné nebe: *

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.